Serie B Outdated Wild West 2022/23

Serie B Outdated Wild West 2022/23

Serie B Outdated Wild West 2022/23

Serie B Outdated Wild West 2022/23

Listed here are the outcomes from tonight’s Saturday fifth November fixtures for Matchday 6 of the 2022/23 Outdated Wild West Serie B:

SERIES B OLD WILD WEST GIRONA IN 2022/23 – Anticipation for the sixth day
Esse Photo voltaic Gallarate-Maurelli Group Libertas Livorno 63-77
S.Bernardo Langhe Roero-Solbat Piombino 58-74
Varese Campus-Fabo Herons Montecatini 66-78
Paffoni Fulgor Omegna-Riso Scotti Pavia 77-62

Classification:

Unicusano Pielle Livorno 10 5-0
Elachem Vigevano 1955 10 5-0
Group Maurelli Libertas Livorno 10 5-1
Group LTC Sangiorgese Basket 8 4-1
Solved Piombino 8 4-2
Paffoni Fulgor Omegna 8 4-2
Gema Montecatini 6 3-2
Esse Photo voltaic Gallarate 6 3-3
Junior Casale Monferrato 4 2-3
Mamy.eu Oleggio 4 2-3
3G Electronics Legnano Knights 4 2-3
Fabo Herons Montecatini 4 2-4
Rice Scotti Pavia 4 2-4
Cipir Faculty Basketball Borgomanero 2 1-4
Campus of Varese 0 0-6
S.Bernardo Langhe Roero 0 0-6
NOTE – Factors, wins and losses are listed subsequent to every staff

Tomorrow’s different races:
06/11/2022 18:00 Cipir Faculty Basketball Borgomanero-Mamy.eu Oleggio
06/11/2022 18:00 Unicusano Pielle Livorno-Junior Casale Monferrato
06/11/2022 18:00 Elachem Vigevano 1955-LTC Group Sangiorgese Basket
06/11/2022 18:00 3G Electronics Legnano Knights-Gema Montecatini
All races reside for LNP PASS

SERIES B OLD WILD WEST GIRONA B 2022/23 – Anticipation for the sixth day
Pontoni Monfalcone-Castilla Verde Palermo 72-75 d. 1 tsp
Rimadesio Desio-Antenore Energia Virtus Padova 78-71
Rucker San Vendemiano-Logiman Pall. Cream 84-71
Bergamo Basket 2014-Civitus Allianz Vicenza 87-81 d. 1 tsp
Lissone Interiors Brianza Casa Basket-Pall. Viola Reggio Calabria 108-81

Classification:
Rucker San Vendemiano 12 6-0
Gemini Grasp 10 5-0
Agribertocchi Orzinuovi 10 5-0
Civitus Allianz Vicenza 8 4-2
Rimadesio Desio 8 4-2
Bergamo Basket 2014 6 3-2
Logiman Pall Cream 6 3-3
Inexperienced Basket Palermo 6 3-3
Lissone Interiors Brianza Casa Basket 6 3-3
Energy Ragusa 4 2-3
Antenor Vitality Virtus Padova 4 2-4
LuxArm Lumezzane 2 1-3
Infodrive Capo d’Orlando 2 1-4
UBP Petrarca Padova 2 1-4
Pontoni Monfalcone 2 1-5
straw Viola Reggio Calabria 0 0-6
NOTE – Factors, wins and losses are listed subsequent to every staff

Tomorrow’s different races:
06/11/2022 18:00 Agribertocchi Orzinuovi-Infodrive Capo d’Orlando
06/11/2022 18:00 UBP Petrarca Padua-LuxArm Lumezzane
06/11/2022 20:00 Gemini Mestre-Virtus Ragusa
All races reside for LNP PASS

SERIES B OLD WILD WEST GIRONE C 2022/23 – Anticipation for the sixth day
Sinermatic Ozzano-Basket Florence 71-82
USE Computing Gross Empoli-Pall. Goldengas Senigallia 50-69

Classification:
Actual Sebastiani Rieti 10 5-0
Basketball Florence 10 5-1
Black Faenza 8 4-1
straw Goldengas Senigallia 8 4-2
Ristopro Fabriano 6 3-2
Normal Contractor Jesi 6 3-2
Luciana Mosconi Ancona 6 3-2
Fiorenzuola Basketball 1972 6 3-2
Piacenza bakery basket 6 3-2
Sinermatic Ozzano 6 3-3
La Patrie San Miniato 4 2-3
Energy Imola 4 2-3
Andrea Costa Imola 4 2-3
Tigers Romagna 0 0-5
Halley Informatica Matelica 0 0-5
USE Laptop Brut Empoli 0 0-6
NOTE – Factors, wins and losses are listed subsequent to every staff

Tomorrow’s different races:
06/11/2022 18:00 Halley Informatica Matelica-Ristopro Fabriano
06/11/2022 18:00 La Patrie San Miniato-Virtus Imola
06/11/2022 18:00 Actual Sebastiani Rieti-Luciana Mosconi Ancona
06/11/2022 18:00 Normal Contractor Jesi-Blacks Faenza
06/11/2022 18:00 Fiorenzuola basketball 1972 – Bakery Basket Piacenza
06/11/2022 18:00 Andrea Costa Imola-Tigers Romagna
All races reside for LNP PASS

SERIES B OLD WILD WEST GIRONE D 2022/23 – Anticipation for the sixth day
BPC Virtus Cassino-Lions Bisceglie 77-60
Luiss Rome-Teramo in Spicchi 2K20 82-75
Lars Virtus Arechi Salerno-Pescara Bk 2.0 68-58

Classification:
Tecnoswitch Ruvo di Puglia 10 5-0
BPC Virtus On line casino 8 4-2
Lars Virtus Arechi Salerno 8 4-2
Lions Bisceglie 8 4-2
Louis Rome 8 4-2
It turned Juvecaserta 6 3-2
CJ Basket Taranto 6 3-2
IVPC Del Fes Avellino 6 3-2
Geko PSA Sant’Antimo 6 3-2
White Sensible Basket Monopoly 4 2-3
Liofilchem ​​​​​​​​​​​Roseto 4 2-3
Pescara Bk 2.0 4 2-4
Teramo in Spicchi 2K20 4 2-4
Adriatica Industriale Corato 2 1-4
Diesel Technical Council Room 2 1-4
Bava Pozzuoli 0 0-5
NOTE – Factors, wins and losses are listed subsequent to every staff

Tomorrow’s different races:
06/11/2022 18:00 Tecnoswitch Ruvo di Puglia-Liofilchem ​​​​​​​​​​​Roseto
06/11/2022 18:00 Adriatica Industriale Corato-Bava Pozzuoli
06/11/2022 18:00 Ble Juvecaserta-Geko PSA Sant’Antimo
06/11/2022 18:00 White Sensible Basket Monopoli-IVPC Del Fes Avellino
06/11/2022 18:00 Diesel Tecnica Sala Consilina-CJ Basket Taranto
All races reside for LNP PASS




#Serie #Wild #West

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top